8 Mayıs 2009 Cuma

Sterilizasyon

Hububat ve türevlerini bütün mikroorganizmalardan arındırma veya bunlardaki mikrop ve böcek gelişimini önleme işlemine sterilizasyon denir.
Sterilizasyon için klor, hidrojen peroksit, iodofor ve iyot bileşikleri, anyonik ve naniyonik yüzey aktif maddeler, formaldehit, klor bileşikleri, asidik anyonik bileşikler ve fosforik asit gibi kimyasal dezenfektanlar kullanılır.
Yeşil salata ve taze kesilmiş sebzelerde sentetik, organik ve inorganik asitler ile, musluk sularında ise klordioksit ile sterilizasyon yapılır.
Sterilizasyonda kullanılan bu dezenfektanlar hücre sitoplazmasının yapısını değiştirerek hücrenin metabolizmasını bozar. Hücre metabolizmasının bozulması ile hastalıklar meydana gelir.

1 yorum:

 1. Bittiğini öğrettiysem, hayatım boyunca acı çekiyordum. HIV, SYPHILIS, TUBERCULOSIS ve DIARRHEA'dan acı çekme. Doktor'a göre, bu tüm vücudumu kolonize eden ortak enfeksiyondur. Tüm bu hastalıklarla yıllardır tedavi etmeden iyileşmem gerekiyor mu? Ölümün hayatımı almasını bekliyordum, öyle görünüyor ki kimsenin yapabileceği hiçbir şey yok. İngilizce İlaç başarısız oldu, beni kurtaramadı. İnsanların her zaman aklı başında gitmekten korktuğunu biliyorum, internette arama yapmak için başka bir seçenek yoktu, tek alternatif, Dr İMKB ile ilgili bir makaleyle karşılaştım, onunla temasa geçtim. E-posta: ISESPIRITUALSPELLTEMPLE@GMAIL.COM.
  Bu şaşırtıcı, bu Dünya'da herhangi bir ruhsal ve Herbalizm var mı?
  ADELA PERALTA SONORA'NIN HERMOSINO'NIN LIVE'I, Dr.ISE @ ISESPIRITUALSPELLTEMPLE@GMAIL.COM tarafından kalıcı olarak iyileştirildi .... Şu anda ABD'de WHO ve CDC ile çalışıyor, Bitkisel Araştırma Merkezi Afrika'dadır ve Hintli. Hayatı kurtarmak için Sağlık Sektöründeki etkileri nedeniyle şimdi dünya çapında tanınmaktadır. VIBER veya Whats uygulamasıyla kendisiyle iletişim kurabilirsiniz! +2348151978888'de
  Doktor İMKB hayat kurtarıyor ve benim gibi sevinç dolu şifa tohumlarını türettiniz, teşekkürler Bir milyon kat.
  Herbalism, spiritüalizm ve bitkisel araştırmacı.Dr İMKB
  ABD numarasından Him ile iletişime geçebilirsiniz: +19546421192
  https://peraltaadelay4rerygd.wordpress.com/2017/05/04/mais-recente-tratamento-a-base-de-plantas-para-hiv-e-hpv-por-dr-ise

  YanıtlaSil